Si të bini nga pesha në mënyrë drastike

0
508

Lëngu i majdanozit ju ndihmon të nxirrni ujin e tepërt nga trupi, përmirëson tretjen dhe eliminon fryerjen e barkut dhe gazrat. Ai ka aftësinë të rrisë metabolizmin, heqë toksinat nga trupi dhe përmirëson sistemin imunitar.

Përveç kësaj, kjo pije ju ndihmon të bini në peshë shpejt dhe lehtë, pa efekte anësore. Majdanozi është i pasur me vitaminë C dhe K, ka sasi të larta kaliumi, kalciumi dhe hekuri.

Hidhni një tufë të vogël majdanoz në një litër ujë dhe lërini të valojnë për 30 minuta. Pini dy gotë nga ky lëng çdo mëngjes esëll dhe në darkë. Shtoni disa pika lëng limoni apo portokalli për shije, por jo sheqer. Kini kujdes me sasinë mos pini më shumë se 2 gota nga ky lëng në ditë. / Burimi: steptohelath

Komento:
Loading...