FOTO #ITAN: Si po e ndryshon botën distancimi shoqëror!

0
596

Distancimi shoqëror mund të cilësohet sakrificë në Itali, ku ecja krah për krah me miqtë, puthja e fqinjëve në përshëndetje dhe ledhatimi i kokës së një foshnjeje, janë pjesë e kulturës së përgjithshme.

Por shpërthimi i koronavirusit ka ripërcaktuar me shpejtësi konceptin e respektimit të hapësirës personale për italianët, për koreanojugorët, filipinasit, amerikanët, spanjollët, shqiptarët dhe qytetarët e thuajse të gjithë botës.

Qoftë duke vepruar nën urdhërat e qeverisë ose duke ndjekur këshillat themelore të shëndetit publik, njerëzit po vendosin distancën ndërmjet tyre për ta mbajtur larg Covid-19.

Barcelonë, Spanjë
Seul, Koreja e Jugut
Debrecen, Hungari
Pamplona, Spanjë
Manila, Filipine
Las Vegas, SHBA
Kaliforni, SHBA
Romë, Itali
Nju Jork, SHBA
Nju Jork, SHBA
Paris, Francë
Romë, Itali
Paris, Francë
Barcelonë, Spanjë
Buenos Aires, Argjentinë

 

Komento:
Loading...