DiCaprio-Scorsese, gati për “perlën” e radhës

0
70
Loading...

Regjisori Martin Scorsese dhe aktori Leonardo DiCaprio do të bashkëpunojnë sërish për një film të ri.

“Killers of the Flower Moon” do të titullohet projekti i ri i gjigantëve të kinematografisë.

Scorsese do fillojë punën me filmin pasi të mbarojë xhirimet për dramën “The Irishman”.

Scorsese dhe DiCaprio kanë qenë së bashku në 6 filma: “Gangs of New York”, “The Aviator”, “The Departed”, “Shutter Island” dhe “The Wolf of Wall Street”.

Skenari i filmit është shkruar nga Eric Roth, fitues i çmimit Oscar.

Komento:
Loading...