Arkivat Përditshëm 20 April, 2019

“750 mln euro në 24 orë për Notre Dame, po fëmijët në Afrikë? Bota...

0
Pas shumës marramendëse të parave të mbledhura për të rindërtuar katedralen e Notre Dame në Paris, ka reaguar anëtari i jurisë së shfaqjes “My...

Si arriti djali i një këpucari të kontrollonte gjysmën e Evropës

0
Anne Applebaum* Si Stalini u bë Stalin? Ose për të qenë më të saktë: Si Josif Vissarionovich Dzhugashvili, nip bujkrobërish, djali i një rrobalarëseje dhe...

Krijohet një kompjuter që parashikon 16 të ardhme

0
Një superkompjuter kuantik në gjendje të simulojë njëkohësisht të gjitha mundësitë e evoluimit të një procesi fizik dhe të ballafaqojë rezultatet, i zhvilluar nga...

Vera më e shtrenjtë në botë kushton sa një apartament, dhe është hungareze

0
Kur flitet për verëra të mira dhe të kushtueshme zakonisht mendja na shkon në vreshtat franceze ose në ato në Toskana të Italisë. Por rekordi...

Tatimet vënë në shenjestër baret dhe restorantet

0
Janë 14 mijë biznese në sektorin e bareve dhe restoranteve që janë identifikuar prej Drejtorisë së Përgjithshme të Tatim Taksave me gabime në deklarime...

Bizneset italiane “dynden” në Shqipëri, pas shtrëngimit fiskal në Itali

0
Në janar të këtij viti në Itali hyri në fuqi ligji mbi faturimin elektronik për sipërmarrjet private. Bizneset italiane, subjekt i tatimit të vlerës...

Jo “filloni dialogun”, por “regjistrohuni në zgjedhje”!

0
Nga Skënder Minxhozi Nëse do të duhej të kërkonim një lexim të qartë dhe të hapur të ndërkombëtarëve për situatën politike në Shqipëri, do të...

7 arsye pse “kthimi i vizave” nuk do të funksionojë!

0
Nga Lutfi Dervishi Parlamenti hollandez votoi me shumicë votash rikthimin e vizave me Shqipërinë për shkak të kriminalitetit të rritur shqiptar….!!! 1- Kriminelët në asnjë rast...

Juventus harron zhgënjimin në Champions me titullin e 8-të radhazi

0
Juventus ka përmbysur gjithçka ndaj Fiorentina-s duke u shpallur kampion i Italisë për të tetën herë radhazi. Të besuarit e Allegri-t kanë fituar 2-1 dhe...

Manchester City “hakmerret” ndaj Tottenham

0
Manchester City “hakmerret” ndaj Tottenham Hotspur për eliminimin nga Champions League. Citiziens triumfuan 1-0 në Etihad Stadium këtë të shtunë falë një goli të shpejtë...
- Advertisement -Faqe Interneti, Hosting & Domains, Free SSL!

Loading...