Arkivat Përditshëm 4 January, 2019

BSH forcon elementët e sigurisë për monedhën shqiptare

Banka Qendrore ka përmirësuar cilësinë e emisionit të monedhës shqiptare. Gjatë vitit 2018 Banka Qendrore ka zbatuar një sërë masash që synojnë minimizimin e rrezikut...

Këshilla të thjeshta PER JU HUMANE për të përmirësuar shëndetin tuaj!

Bëni yoga, drejtoni makinën , ngrini pesha, reduktoni karbohidratet , refuzoni pjet, këto janë vetëm disa nga gjërat që do t’ju ndihmojnë të përmirësoni...

A e dini çfarë e shpejton zhvillimin e trurit te fëmijët? ITAN#

Muzika është një ndër terapitë më të thjeshta për t’u realizuar dhe ndër më të mirat për rolin që ka në shëndetin e njerëzve. Për...

Përse duhet të pini kafe para se të shkoni në palestër?

Shumë njerëz mund të kenë varësi nga kafeja dhe nga kjo mund të përfitojnë. Kafeja rrit ndihmon në funksionimin e rregullt të metabolizmit tuaj...

Igli Tare “skanon” Cristiano Ronaldon: Ja çfarë përfiton Serie A prej tij

“Në vitin 2019, shpresa është për t’i arritur objektivat tona, që janë kritike për rritjen e klubit. Prej vitesh mundohemi të kthehemi në Champions,...

Buffon, fans i dyshes Mbappe-Neymar: Do të fitojnë Topin e Artë në pesë vitet...

Gianliugi Buffon në një intervistë të dhënë për Eurosport, ka folur për dy shokët e tij të skuadrës, Neymar dhe Kylian Mbappe. Italiani nuk ka...

Agjenti i Hysajt shpërthen ndaj Napolit dhe Ancelottit: Nëse nuk luan…

Mario Giuffredi, agjenti i Elseid Hysajt, ka shpërthyer. Në qendër të polemikave është e ardhmja e futbollistit shkodran, që duket se te Napoli tashmë...

Prindërimi, pse është një detyrë e vështirë

Gëzim, lumturi dhe emocion. Kjo është ajo që duhet të ndjejnë të gjithë prindërit e rinj. Por në realitet shumë herë ndihen të trishtuar,...

Shqipëria e vitit 1938 në sytë e një francezi

Nga Aurenc Bebja*, Francë Revista franceze “L’Escargot: campeurs du Touring-club de France” ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938, një shkrim tepër të veçantë...

Hakerat sulmojnë politikanët gjermanë, edhe Merkel në shënjestër

Qeveria gjermane njoftoi se të dhëna private të qindra politikanëve të vendit, përfshirë edhe kancelaren Angela Merkel, janë hakeruar dhe postuar në Twitter. Zëdhënësja e...
Loading...