Fillimi 2019 January

Arkiva Mujore January 2019

Facebook sjell Boomerang në aplikacionin Messenger

Facebook ka përditësuar Messenger me karakteristika të reja të kamerës përpara sezonit të festave. Aplikacioni i pavarur i Messenger tani ka mbështetje për Boomerang. Është...

Hakerët thonë se kanë marrë të dhëna mbi sulmin e 11 shtatorit, kërkojnë shpërblim...

Grupi i njohur si TheDarkOverlord pretendon se ka vjedhur 18,000 dokumente nga Hiscox Syndicates, Lloyds of London dhe Silverstein Properties, dhe kërcënoi të lirojë...

Si të rrisim shpejtësinë e internetit me këto “hile” të zgjuara

Kur interneti që kemi në shtëpi apo në zyrë ngadalësohet kjo sjell irritim të madh, pasi një punë e rëndësishme mund të na ketë...

Çfarë ndodhi me shkencëtarin që krijoi beben e modifikuar gjenetikisht?

Një shkencëtar kinez, i cili tronditi botën duke pretenduar se kishte krijuar fëmijën e parë gjenetikisht të modifikuar, mbetet i mbyllur në një shtëpizë...

Studiuesit mund të kenë gjetur zgjidhjen e urisë në botë

Shkencëtarët në ShBA kanë krijuar bimë të duhanit që mund të rriten më shpejtë dhe janë deri në 40 % më produktive se sa...

Zbulohet një fosil i Big Bang-ut

Zbulohet një fosil i Big Bang-ut, është një re gazi që i përkon epokës në të cilën galaktikat ende nuk ishin formuar. Në fakt nuk...

Venecia vendos taksë hyrëse për vizitorët

Venecia vazhdon të vendos rregulla të reja për vizitorët. Pas një rregulloreje të re të propozuar pak muaj më parë nga autoritetet e qytetit, për...

100 filmat më të mirë që duhet t’i shikoni para 1 HERE NE JETE!

IMDB, database e të dhënave ndërkombëtare të filmave ka përzgjedhur 100 filmat që duhet t’i shikoni të paktën njëherë në jetë. Filmat nisin nga...

Nga George Clooney tek Ben Affleck, 10 VIP-at që lënë paratë në bixhoz

Ndërmjet ceremonive të ndarjes së çmimeve, premierave të filmave dhe sesioneve fotografike disa prej personazheve të famshëm e kalojnë kohën në ambientet e kazinove. Thuajse...

Ulja e tatim-fitimit, Rama: Kjo lehtësi fiskale do të rrisë punësimin

Me hyrjen në fuqi të paketës së re fiskale, mbi 11 mijë biznese do të përfitojnë ulje të tatim fitimit, nga 15 milionë lekë...
Loading...