10 aktoret më të paguara të televizionit

0
141
Loading...

Sofia Vergara mbetet mbretëresha e televizionit. Kolumbiania renditet e para për të shtatën herë radhazi sipas revistës “Forbes”.

Vergara është bërë e njohur në serialin komik “ Modern Family”, por më tepër se gjysma e të ardhurave të saj, aktorja i merr nga sponsorizimet e kompanive të ndryshme dhe nga të drejtat e autorit që ajo zotëron.

Në vend të dytë renditet Kaley Cuoco ose Penny në serialin “Big Bang Theory”.

Lista e plotë e aktoreve më të paguara për periudhën 1 Qershor 2017 deri në 1 Qershor 2018 është si më poshtë: Sofia Vergara, Kaley Cuoco, Ellen Pompeo, Mariska Hargitay, Julie Bowen, Mayim Bialik, Melissa Rauch, Kerry Washington, Claire Danes, Pauley Perrette.

Aktoret më të paguara gjatë vitit 2018:

  1. Sofia Vergara

Fitime: $42.5 million

Show kryesor: Modern Family

  1. Kaley Cuoco

$24.5 million

Big Bang Theory

  1. Ellen Pompeo

$23.5 million

Grey’s Anatomy

  1. Mariska Hargitay

$13 million

Law & Order: SVU

  1. Julie Bowen

$12.5 million

Modern Family

  1. Mayim Bialik

$12 million

Big Bang Theory

  1. Melissa Rauch

$12 million

Big Bang Theory

  1. Kerry Washington

$11 million

Scandal

  1. Claire Danes

$9 million

Homeland

  1. Pauley Perrette

$8.5 million

Komento:
Loading...