OPINIONE

Viktor Orban më në fund e hapi derën për një refugjat

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë e vendin e tij. Por më shumë...

SHËNDETI

Për të qëndruar në formë duhet të lëvizni çdo gjysmë ore

Amerikanët që kërkojnë të qëndrojnë të shëndetshëm duhet fillojnë t’u kushtojnë më shumë kohë aktiviteteve fizike. Sipas udhëzimeve të reja të lëshuara nga qeveria...

ARTIKUJT KRYESORË

Mediat malazeze publikojnë pamje nga arratisja e Gruevskit, ‘itinerari’ që përshkoi

Mediet malazeze kanë publikuar disa foto sipas të cilave, këto janë disa nga momentet kur ish-kryeministri maqedonas Nikola Gruevski, ka kaluar në disa vende...

“Bomba” e gazetarit të infiltruar: Ju tregoj se si funksionon mafia...

Gazetari spanjoll David Beriain ka paralajmëruar disa dokumentarë që do të zbulojnë sekrete tronditëse të botës së krimit në të gjithë planetin dhe në...

AKTUALITET

LIFESTYLE

Shkrimtarja e re i drejtohet Kumbaros: Jemi i vetmi shtet në...

Flogerta Krypit u vlerësua me çmimin inkurajues në panairin e librit ‘Tirana 2018’. Në fjalën e mbajtur, ajo i është drejtuar ministres së Kulturës, Mirela...

EKONOMI

Forcimi i kursit të këmbimit: Simptomë sëmundjeje apo certifikatë shëndeti e...

  Prej më shumë se dy vitesh, leku ka patur një tendencë të qartë forcimi kundrejt euros në tregun e brendshëm valutor. Ndërkohë që ky forcim...

SPORT

“Humbi para në bixhoz dhe u zhyt në borxhe”/ U largua nga Shqipëria, zbulohet...

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua në nëtor të vitit 2015 nga Shqipëria, pasi e shoqja...

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të...

Ja cila skuadër e Serisë A ka fituar më shumë penallti në 10 sezonet...

Cili klub i kampionatit italian të futbollit ka patur mundësinë të godasë më shumë penallti? Surprizat nuk mungojnë dhe më poshtë janë renditur 10 ekipet...

Mbipesha e bën të thyejë rregullat: gjobitet Fenomeni

Ish-futbollisti brazilian, tani president i Valladolid, kishte deklaruar se do të stërvitej me lojtarët e tij dhe do të kthehej në formë. Por qëllimet e...

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

SHKOLLA

Programe Orientuese

KULTURË

- Advertisement -
Loading...

BOTA

KOSOVA

MAQEDONI

- Advertisement -
Loading...

KURIOZITETE

- Advertisement -
Loading...